en_US
en
on
Mobil Görünüm
Masaüstü Görünümü
HAKKIMDA
3196

SÜLEYMAN DÜZGÜN KİMDİR

  • Bilgisayar Mühendisi
  • Yazılımcı / Web Programcısı
  • Freelance Yazılım Geliştirici
  • Sosyal Medya Uzmanı
  • Network Marketer

Yıllar önce soğuk bir şubat günü, Mardin'in küçük bir köyünde dünyaya geldim. Dolayısıyla eğitim hayatımda bu bereketli, kutsal topraklarda başladı ve üniversite hayatıma kadar devam etti. Ticarete de, yazılıma da, yabancı dile de bu topraklarda başladım.


İlköğretim hayatım Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu'nda geçti. Hiçbir Teşekkür Belgesi almayacak kadar başarılı bir öğrenciydim. Bu yıllarda toplam 10 takdir belgesi almıştım, ayrıca katıldığım bir koşu yarışmasında sonuncu olmak dışında başka bir başarısızlığımı hatırlamıyorum. Okullar arası ve sınıflar arası bilgi yarışmalarında ismim geçer üstelik okullar arası şiir okuma yarışmalarında boy gösterirdim. Hiç sınıf başkanlığı yaşamadım bu yıllarda, politikam berbattı, sosyal biri olduğum da söylenemezdi... Unutulmaz arkadaşlıklar edindim bu yıllarda... Bazı öğretmenlerimin ismini hâlâ hatırlıyor: Özlem Çinaz, Hasan Karakaya, İbrahim Uçar, Hayrettin Engin, Selahattin Yürenç; hatta bazılarıyla hâlâ görüşüyorum: Sedat Özgel, Murat Sever, Süleyman Çevik...


Son LGS sınavıne girmiştim ve Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesini kazanmıştım fakat; gidememiştim... Süper Lise'ye kaydolmuştum, o da son Süper Lisesiydi... Türümüzün son örnekleriydik. Lise hayatım da Nusaybin (Y.D.A) Lisesi'nde geçti. İlk sene hazırlık sınıfıydı ve anne babamızdan çok sınıf öğretmenizi görüyorduk. Hayatımız ingilizce olmuştu, online sınavlarda Advanced seviyesinde kendimi gördüğüm zamanlar olmuştu. Bunda en büyük emekleri olan öğretmenim M. Emin Aytimur'dur. Lise 1'de ise yazılım hayatım başlamıştı. İlk öğrendiğim dil QBasic programlama diliydi. Bu dili de bana öğreten bilgisayar dersi öğretmenim Metin Yazgan idi... Lise hayatımın ilerleyen yıllarında HTML vs CSS de öğrenmiştim. Lise hayatımda da dersler açısından başarılıydım, bu sefer Takdir Belgelerinin yanında Onur Belgeleri de vardı...

2008 yılınca katıldığım ÖSS sonucumu beğenmeyince, 2009 yılında tekrar sınava katıldım ve Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmıştım. Ve yine bir sene hazırlık sınıfı... Yine İngilizce... Artık eğitim hayatı bitmişti... Bundan sonrası hayat eğitimiydi. Üniversite hayatı önceki hayattan çok farklıydı... Bir yandan eğitim görürken diğer yandan ayakta kalmayı başarmak gerekiyor. 2. sınıftayken yaşadığım bazı sağlık sorunları nedeniyle bazı derslerden kaldım ve kaldığım derslerden 1 tanesi sebebiyle sonraki yıllarda geçemediğim için 1 dönem okulum uzadı. Ocak 2015 yılında mezun olmuştum.

Mezun olduktan sonra İstanbul'a taşındım. Bahçeşehir Üniversitesi'ne bağlı bir birim olan Wissen Akademie'de 696 saat süren Web Programlama eğitimi aldım. Ardından parça parça iş hayatım oldu. Hayatım boyunca eğitime ve eğitimce büyük saygım oldu, çok değer verdim. Bu uğurda katıldığım eğitim, seminer ve konferanslardan aldığım 40tan fazla sertifikam bulunmaktadır. Sertifikalarım bir kısmı yazılım alanında, bir kısmı kişisel gelişim alanında bir kısmı hobilelerim ve bir kısmı da internet pazarına ve iş dünyasına yönelik.

//code.tidio.co/zqwk2irax1egelwr3qd8djxmqiogmu3e.js
 

Özgeçmişim buradan indirilebilir

 

Resim Galerisi

   info@suleymanduzgun.com

   +90 542 778 5393

© 2017 Her hakkı saklıdır.

Süleyman Düzgün Kimdir,
Süleyman Düzgün hakkında herşey